Om festivalen

Om Musik i Lejet

Musik i Lejet er en tre dages musikfestival, som løber af stablen i Tisvildelejes strandkant hvert år midt i juli. Tisvilde har noget som skal deles: En smuk skov, en skøn strand og et sted med en helt særlig stemning. Drømmen om at udvikle atmosfæren og skabe en anderledes, uventet kulturoplevelse, som overrasker publikum og giver et pusterum og afbræk fra hverdag og byliv er blevet til virkelighed. Her kan man møde sine venner, kramme hinanden og danse til god musik til den lyse morgen. Læs mere om Musik i Lejets forening her.

Festivalpladsen ligger for enden af Hovedgaden nr. 112 i Tisvildeleje. (Iskiosken, Hovedgaden 112 er sidste officielle adresse).

Ansøgningen for madboder på Musik i Lejet 2018 starter i det nye år. (Dato kommer snarest)

Frivilligtilmelding starter d. 1. marts 2018. 


Kontakt

Telefon: 53 60 71 81 (kl. 9 - 16 på hverdage)

Mail: kontakt@musikilejet.dk

Adresse: Rådhusstræde 13, 1466 København K, Kvisten

Foreningsadresse: Slugtvej 4, 3220, Tisvildeleje

CVR-nr: 32034063

 

Booking

Andreas Th. Grauengaard og Søren Juncker

booking@musikilejet.dk


Ansvarlig for kommercielle partnerskaber, handel & salg

Morten Drachmann

morten@musikilejet.dk


Ansvarlig for pladsproduktion

Nikolaj Agervold

Nikolaj.agervold@musikilejet.dk


Daglige ledere

Kristian Thomas Grauengaard

kristian@musikilejet.dk

Andreas Thomas Grauengaard

andreas@musikilejet.dk